Proč je důležité okenní kování?

V České republice je každých 7 minut hlášeno vloupání do domu nebo bytu. Podle statistik se ve více než 80% případů vloupání do rodinných domů zloděj dostává dovnitř málo zabezpečenými okny nebo terasovými dveřmi a ne dveřmi vchodovými, jak se mnohdy mylně předpokládá. Jistě znáte ten nepříjemný pocit, když slyšíte od někoho známého, že jej vykradli. Mnoho lidí bylo vykradeno přes okno nehlučně vypáčené obyčejným šroubovákem dokonce během spánku. Lupič si navíc neodnáší jen Vaše cennosti, ale také jistotu Vašeho soukromí.

Určitě znáte přísloví můj dům, můj hrad. Ve vybavení a komfortu se hradům naše domy dosti podobají, ale jakmile přijde řeč na nedobytnost a ochranu vůči nezvaným návštěvníkům, příměr značně pokulhává. Přitom stačí tak málo, aby se i Vaše byty a domy pověstnému hradu přiblížily.

Okenní kování je základ

Okenní kování - plastová a euro okna

Při rozhodování o nákupu nových plastových oken nebo eurooken většinou zákazníka zajímá počet komor okenního profilu, tepelná prostupnost skla, ale málokdo se ptá po okenním kování, které by dokázalo okno nejen otevírat a zavírat, ale také zabezpečovat proti nezvaným hostům. Standardní okenní kování je velmi lehce překonatelné již zmiňovaným šroubovákem. Pro zkušeného zloděje je to otázka necelé minuty. Ochránit svůj dům proti vloupání oknem je přitom tak jednoduché – stačí si nechat svá plastová okna nebo dřevěná eurookna osadit kováním s bezpečnostními čepy a uzávěry a doplnit každé takto zabezpečené okno okenní klikou s blokovacím tlačítkem nebo zámkem.

Přečtěte si také:  Oddlužení fyzických osob - mýty a fakta

Při výběru dodavatele oken se zajímejte o to, zda jsou jeho okna vybavena standardními uzavíracími body nebo bezpečnostními. Tato malá investice do Vaší jistoty a soukromí se vyplatí! Více informací o rizicích vloupání a možnostech zabezpečení oken najdete na www.bezpecnaokna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *