Kvalitní granule pro psa mu zajistí pevné zdravý i v pozdějším věku. Podle čeho byste je měli vybírat?

Každý páníček se snaží dopřát svému psovi jen to nejlepší, ale i přesto často přehlíží některé detaily. Důležitá je zejména kvalita krmiva, kterou bohužel nelze posuzovat podle reklam, jejíchž úkolem je pouze nalákat nic netušící majitele psů. Výběr krmiva je totiž mnohem komplexnější, přičemž opravdu kvalitní krmivo vám zaručí, že váš pes bude zdraví i v pokročilejším věku.

Pozornost věnujte především složení krmiva

Pokud jste zvyklí kontrolovat složení potravin, které každý den konzumujete, měli byste stejně postupovat i u krmiva pro vašeho domácího mazlíčka. V první řadě by měly být granule pro psa kvalitní a obsahovat dostatek živin pro jeho správný vývoj. Psi potřebují zejména dostatek masa, jehož přítomnost také vypovídá o kvalitě samotného krmiva.

Během pročítání složení se tedy zaměřte právě na podíl masa – u něj platí, že čím je vyšší tím kvalitnější krmivo v ruce držíte. Pozor si však dejte i na ostatní obsažené složky, které nemusí být pro vašeho psa ve velkém množství prospěšné. Zpravidla by granule neměly obsahovat vysoké procento sacharidů, jehož konzumace u méně aktivních mazlíčků vede k zbytečnému tloustnutí.

Přečtěte si také:  Balíčky všech velikostí pro vás odveze firma FOFR

Nevěřte klamavé reklamně a lákavým názvům

Bohužel velmi známé značky psího krmiva často nabízí nejméně kvalitní produkty, ale i přesto vyhrávají. Proč? Oproti kvalitnějším konkurentům mají totiž opravdu vypracovaný marketing, jehož prostřednictvím dokážou nalákat i ty nejostražitější majitele psů. Pokud jsou tedy granule pro psa nazývány jako super premium a jejich cena odpovídá spíše levnějším krmivům, je téměř jisté, že se nejedná o zrovna nejkvalitnější produkt.

Právě i cena může být dobrým ukazatelem kvality granulí, kdy většinou platí, že vyšší cena rovná se lepší kvalita. I přesto je vždy lepší překontrolovat jejich složení – najdou se totiž i výrobci nezdráhající se vydělat na lidech, kteří se snaží dopřát svým mazlíčkům to nejlepší.

Kvalitní granule pro psa mu zajistí pevné zdravý i v pozdějším věku. Podle čeho byste je měli vybírat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.