Krátkodobé půjčky bez zástavy

Krátkodobé půjčky poskytují především nebankoví firmy. V bance většinou totiž nabízejí spíše klasické úvěry, které mají splatnost minimálně jeden rok a většinou i déle. U nebankovních společností se pak dají dva hlavní typy nabídek na krátkodobé půjčky – krátkodobá půjčka se zástavou nemovitosti, nebo krátkodobe půjčky bez zástavy.

Krátkodobé půjčky bez zástavy

Pro peníze získané z nebankovních zdrojů, je typické, že vám půjčí i bez ověření v registru nebo to může být pucka bez příjmu, kdy není požadováno předložení potvrzení o příjmech od zaměstnavatele, nebo jiné doložení vaší mzdy. Pro tyto půjčky ale současně platí i to, že dostanete jen menší finanční částku.

Krátkodobé půjčky bez zástavy
Krátkodobé půjčky bez zástavy

Například nebankovní společnost Ferratum, která poskytuje peníze i na základě SMS žádosti, vám napoprvé sice půjčí bez příjmu a bez zástavy, ale jen 1000 nebo 2000 Kč. Podobně funguje i Provident a mnoho dalších firem. Krátkodobé půjčky bez zástavy jsou většinou na částku 5000 nebo 10000 Kč, jen málokdy dostanete více peněz

Přečtěte si také:  Úvěry na směnku ihned

Krátkodobé půjčky a ručení pomocí zástavy nemovitosti

Tady je úplně jiný situace. Pokud se za poskytnutí krátkodobé půjčky můžete zaručit prostřednictvím zástavy nemovitosti (může se jednat o dům, byt nebo třeba jen družstevní byt), pak taková krátkodobá půjčka může být i na stovky tisíc korun. Platí, že vám půjčí většinou 50% z odhadní ceny dané nemovitosti. Při ručení pomocí nějaké zástavy se pak nikdo nezajímá o to jaké a jestli vůbec nějaké, máte příjmy. Nikdo také nebude ověřovat registry.

Ale ruku na srdce, kdo z těch, komu by se hodila krátkodobá půjčka, má k dispozici dům nebo jinou nemovitost? A když už, kdo by chtěl riskovat, že přijde o střechu nad hlavou?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *