Kanalizaci je možné opravit i bez kopání, seznamte se s moderními technikami

Účinné a efektivní nakládání se splašky je jedním z nejdůležitějších aspektů moderní civilizace. Nikdo se už nechce na ulicích velkých měst doslova brodit ve splašcích. Přesně to se však může stát, pokud se něco porouchá.

Poté přicházejí na řadu nutné opravy kanalizace. Ty má většina z nás spojeny s nutným rozkopáním cest a dalšími negativními faktory. Ovšem nemusí to být nutně třeba. Mnohdy je totiž možné vzniklý defekt napravit zvenčí a nemožné nejsou dokonce ani výměny celých úseků potrubí. A jak to celé vypadá?

Když si bagry ani nekopnou

Ve hře jsou moderní bezvýkopové opravy kanalizace, které se postarají o vše potřebné, ovšem bez nadměrného nepořádku a omezení. Jejich tajemstvím je bodová sanace kanalizací za pomoci použití syntetického rukávu. Ten je operátorem dálkově dopraven na místo poškození a teprve tady začne získávat díky aktivovaným chemickým reakcím svůj tvar.

Jde o po všech stránkách moderní způsob opravy poškození kanalizačního potrubí, který nemá žádná negativa. Lze tak napravit dokonce i potrubí poškozené v ohybu nebo nahradit chybějící části trubek. Navíc získávají  opravné vložky, vytvrzené přímo v místě poškození, stejné vlastnosti jako okolní trubky. Ba leckdy ho co do odolnosti ještě předčí.

Přečtěte si také:  Vsaďte na hygienicky čisté holení díky užitečné vychytávce pro strojky Braun

Nejlepší jsou preventivní opravy

Ne vždy je však nutné zasahovat až ve chvíli, kdy se tzv. něco stane. Naopak. Mnohdy je lepší preventivně opravit malé poškození, než čekat na velký průšvih. A právě s tím vám může pomoci profesionálně vedené monitorování kanalizace.

A jak probíhá? Nejdříve je aplikováno (ne úplně vždy) vysokotlaké čištění, které šetrně zbaví útroby kanálů všech nečistot a usazenin. Kamera vedená operátorem následně prohlédne všechny nedostupné prostory a vytipuje možné problémy. Chcete profesionální služby? Objednejte si je ještě dnes na Ibos.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.