Jaké výhody přinášejí bezdrátová sluchátka? Na co si dát pozor při jejich výběru?

Máte rádi hudbu a chcete ji takřka neomezeně poslouchat vždy, když se vám zachce? Pak je rozhodně na místě si pořídit sluchátka, díky nimž budete moci poslouchat své oblíbené kapely a interprety přímo z vašeho mobilního telefonu. A abyste nemuseli být omezováni nějakými kabely, je ideální zvolit bezdrátové varianty.

Sluchátka jsou praktickým doplňkem, bez něhož se neobejde žádný milovník hudby. Ne vždy je totiž muziku možné poslouchat naplno a hlasitě, protože byste obtěžovali své okolí. Díky sluchátkům však problém snadno vyřešíte.

Velký dosah bez přítomnosti kabelu

Bezdrátová sluchátka mají hned několik předností. V první řadě, jak už z názvu vyplývá, nejste limitováni kabelem, jenž by je propojoval s telefonem, případně třeba MP3 či MP4 přehrávačem. Můžete být od zařízení klidně vzdáleni i několik metrů, přesto zvuky ve sluchátkách neustanou. Obvyklý dosah bezdrátových sluchátek činí kolem 10 metrů, někdy i více, pokud se jedná o špičkové modely. Záleží také na tom, zda mezi vámi a telefonem nejsou nějaké velké překážky, typicky třeba zdi apod.

Přečtěte si také:  Nákupu dětského kola přes internet se bát nemusíte, je pouze nutné vybrat tu správnou velikost

Dlouhá doba fungování bez nabití

Při výběru bezdrátových sluchátek je dobré si všímat, jakou výdrž na jedno nabití výrobce uvádí. Za dobré se považují ty modely, které vydrží alespoň 5 hodin, kvalitnější zařízení však umějí přehrávat hudbu naráz klidně 10 a více hodin, což se ale logicky odráží ve vyšší pořizovací ceně. Dobu přehrávání pak ovlivňuje kupříkladu zvolená hlasitost, potažmo právě vzdálenost od telefonu.

Dalším prvkem, na který je nutné si dát pozor, je typ mobilního telefonu. Například pro iPhone je vhodné používat speciální AirPods, s nimiž jsou tyto chytré telefony plně kompatibilní. Jinak omezení nejsou takřka žádná, samozřejmě váš mobilní telefon musí podporovat bluetooth.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.