Vysokozdvižné vozíky YALE, BT, Toyota

Napadlo vás někdy, že bez strojů jako je třeba právě vysokozdvižný vozík, by snad ani současná moderní společnost nemohla existovat? Tisíce obchodů po celé republice jsou závislé na neustálém přísunu zboží. Tisíce továren, ve kterých je potřeba neustále manipulovat s náklady. Každý den jsou přepraveny miliardy tun nákladů. S přesouváním a překládáním většiny tohoto obrovského množství materiálu pomáhá právě vysokozdvižný vozík. Je to tak naprosto nepostradatelný pomocník.

Vysokozdvižné vozíky vyrábí celá řada firem. Mezi ty nejznámější z nich patří zvučná jména jako Toyota, Yale, Linde, Hyster nebo i český výrobce Desta. Vysokozdvižné vozíky se vyrábí v mnoha nejrůznějších modifikacích a provedeních. Většinou se rozlišují podle typu pohonu.

Vysokozdvižné vozíky YALE, BT, Toyota
Vysokozdvižné vozíky YALE, BT, Toyota

Existují tak vysokozdvižné vozíky elektrické, nebo LPG nebo diesel či benzínové. Další kategorizace je pak podle hmotnosti nákladu, který dokážou přesouvat. Základní přepravní hmotnost začíná zpravidla okolo 1000 kilogramů. A končí až někde u 45 tun u speciálních kontejnerových vysokozdvižných vozíků.

Přečtěte si také:  Rohože - cesta k čistému domovu

Mezi nejlepší vysokozdvižné vozíky pak patří vysokozdvižné vozíky YALE.  Tento výrobce patří mezi ty největší na celém světě. Jeho tržby z prodeje vysokozdvižných vozíků se pohybují okolo 1,5 miliardy dolarů, tedy něco málo přes 25 miliard korun.

Dalším známým výrobcem je pak společnost Toyota. Ta vyrábí vozíky v několika produktových řadách. Patří mezi ně i vysokozdvižné vozíky BT. Ty jsou vyráběny v Evropě v Itálii a ve Švédsku. Jedná se o lehké a střední kategorie vysokozdvižných vozíků, které jsou schopné přepravovat náklady v rozsahu 1 – 8 tun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *