Půjčky bez registru a bez potvrzení o příjmech

Nebankovní půjčky jsou především v poslední době čím dál tím víc populární. Souvisí to s především s ekonomickou krizí a také s tím, že víc a víc lidí má záznam v některém z registrů. Bankovní i nebankovní registry tak již evidují před 900 tisíc obyvatel ČR, kteří mají nesplacenou půjčku nebo úvěr po splatnosti nebo jiné dluhy. Vzhledem k tomu že všechny banky při posuzování žádosti o půjčku provádí kontrolu žadatele v těchto registrech, peníze bez ověření v registru v bance nezískáte. Půjčky bez registru a potvrzení tak nabízí pouze nebankovní firmy.

Půjčky bez registru a bez potvrzení o příjmech
Půjčky bez registru a bez potvrzení o příjmech

Nebankovní půjčky bez registru ale představují pro ty, kdo je nabízí, poměrně velké riziko. Zatímco banka má díky svým přísným podmínkám vysokou jistotu, že půjčené peníze dostane zpět, u nebankovních půjček už tato jistota není. Jsou to totiž často i půjčky bez dokládání příjmu, které získávají i lidé bez práce, nezaměstnaní nebo třeba i studenti a důchodci. Nebankovní společnost pak poměrně logicky, požaduje vysoké úroky nebo i další poplatky aby si toto velké riziko nějak kompenzovala. Dá se tedy velmi zjednodušeně říct, že vlastně nejsou žádné levné nebankovní půjčky. Jsou jen ty drahé nebo velmi drahé.

To abyste nemuseli litovat, že jste se rozhodli pro některou nebankovní půjčku nebo úvěr bez registru, se dá pojistit tím, že si zvolíte pouze takovou finanční půjčku, která má výhodné nebo alespoň přijatelné podmínky. Určitě by to měli být půjčky bez poplatku předem. Pokud někde narazíte na požadavek úhrady poplatku za půjčku předem, bude to s největší pravděpodobností nějaký podvod. Seriózní a spolehlivé nebankovní společnosti nikdy nic nechtějí platit předem.

Přečtěte si také:  Mapa bankomaty

Měli byste si také vždy dopředu ověřit, kolik vás takový úvěr bez registru vlastně bude stát. Kolik zaplatíte celkem. A také jaké jsou podmínky – jestli můžete úvěr doplatit předem bez nějakých sankcí, co se stane, pokud se opozdíte s jednou splátkou. Vždy si musíte všechny dokumenty pečlivě prostudovat a nikdy nesmíte podepsat něco, čemu nerozumíte nebo něco u čeho si nejste jisti, co to vlastně znamená. Jen tak nebudete mít důvod svojí půjčky litovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *