Plánujete koupi nových kamen? Nepodceňte výběr kouřovodu

V posledních letech se zvýšila poptávka po klasických kamnech, které slouží nejen jako skvělý designový doplněk, ale jsou i velmi praktické. Jejich koupě však není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát, a to především v případě, že je chcete aktivně používat.

Ke kamnům je třeba přikoupit i příslušenství

Kamna, a to především ty krbová, se těší velké oblibě, a to hlavně kvůli svému vzhledu, kdy je můžete využít jako netradiční designový doplněk do svého domu. Někteří si je však kupují za účelem snížení nákladů na vytápění, které mohou být při vytápění elektřinou či plynem poměrně vysoké.

Aby mohly kamna správně fungovat, je nutné k nim pořídit i potřebné příslušenství a doplňky, bez kterých by nebylo možné v nich topit. Tou nejdůležitější částí jsou hlavně kouřovody, které zajišťují bezpečný odvod spalin z vašeho domu.

Výběr kamen ani kouřovodů neuspěchejte

Většina lidí má bohužel tendenci nákup kamen a dalších částí uspěchat, což někdy může vést i k nepříjemnostem v podobě častých oprav či dokonce celkové výměny kamen. Při výběru byste se tak měli zaměřit především na použité materiály a jejich životnost, díky čemuž můžete v budoucnu ušetřit i nemalé částky.

Přečtěte si také:  Jak snížit náklady při provozu domácnosti? Vyplatí se investice do tepelného čerpadla

Kvalitní kouřovod by měl:

  • být vyrobený z odolného materiálu,
  • být, co nejkratší,
  • být pořádně utěsněný,
  • disponovat správným obvodem.

Ke kamnům můžete pořídit i další příslušenství, mezi které se řadí i teplovzdušné výměníky. S jejich pomocí můžete jednoduše ušetřit část nákladu za vytápění, kdy využijete teplo ze spalin a odvedete ho zpět do místnosti.

Všechno příslušenství má ve své nabídce i český e-shop Kamnárna, který se prodeji kamen věnuje již více než 6 let. Koupit u něj můžete například krbová kamna, grily a příslušenství, které jsou kvalitní a zároveň levné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.