Moderní nábytek – Moderní sedací soupravy

Moderní sedací soupravy si dnes probereme ještě jednou, protože jejich výběr není opravdu jednoduchý. Věříme totiž, že pokud si chcete zakoupit opravdu moderní nábytek, musí se Vám nejen líbit, ale také splňovat řadu kritérií a u moderních sedacích souprav to platí dvojnásob.

Sedačky, sedací soupravy

Sedací souprava je zpravidla jedním z prvních druhů nábytku, který si zájemci pořizují do svého nového bydlení. Velmi často jsou pak kritéria výběru v podstatě estetického charakteru ve smyslu „líbí“ a nebo „nelíbí“. Ale i taková věc, jakou je pohovka, gauč či sofa, si zaslouží péči zaměřenou na funkčnost, kvalitu a schopnost pak obě tyto hodnoty nabízet co možná nejdelší dobu.

Přečtěte si informace o tom, jak vybírat pohovku

Zákazník se jistě nemusí seznamovat se způsobem výroby a s konstrukčním řešením daného výrobku, ale rozhodně by se měl zajímat o kvalitu výplně sedáku i opěráku a také o jakost a charakter potahové látky. Celá problematika by se dala pro potřeby zákazníka shrnout do několika málo bodů:

  1. Výplň sedáku a opěráku není jen o vašem pohodlí. Na kvalitě výplně závisí také tvarová stálost sedačky a tuto skutečnost si málokterý zákazník uvědomuje. Ptejte se tedy na charakter výplně a nenechte se odbýt informací o „nějakém molitanu“ či „pěně“.
  2. Pokud vás přitahuje moderní design a chcete-li si pořídit sedačku s nízkým opěrákem, pak si sezení na takové sedačce vyzkoušejte ve více polohách. Nestačí se jen posadit a zase rychle vstát. Vyvarujete se tak potenciálním problémům s krční páteří, kterou nebude nic podpírat a takto řešená sedačka musí být opravdu dobře proporčně vyvážená. Jinak vás z ní budou bolet záda. Věnujte tomu péči.
  3. Potahové látky se většinou nabízejí ve třech až pěti kvalitách, nejčastěji jako A,B,C,D a E. Nejlevnější varianta bývá variantou ekonomickou, kde se nízká cena projeví po půl roce používání. Nejvyšší kvalita pak většinou nabízí odolnost proti skvrnám od vína, kávy atd. Zvažte tedy, která bude tou nejlepší.
Přečtěte si také:  Jak vybrat fotopast

TIP: Zajímavé jsou sedačky, jejichž opěrák je řešený řadou polštářů, které si můžete samy upravit podle svého.

TIP: Rozhodně je dobré pořídit si sedačku se snímatelným potahem, který se dá prát v pračce. Takové doporučení platí zejména pro ty, kteří chtějí světlé potahy a nebo kteří mají doma malé děti.

midascode / Pixabay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *