Kvalitní doplňky stravy vám mohou pomoci s celou řadou zdravotních problémů. Jaké vitamíny jsou pro naše tělo nejdůležitější?

Pokud vás trápí nějaké zdravotní potíže, je možné, že jsou způsobené krom jiného i nedostatkem vitamínů a minerálů. Jejich dostatečný přísun vám tak může pomoci ulevit nebo dokonce vyřešit i některé palčivé problémy. Předcházet s nimi můžete i nenapravitelným onemocněním či zraněním, která jsou poté již neléčitelná.

V první řadě věnujte pozornost vitamínům a minerálům

Překvapivě většina neduhů, ale i onemocnění vyplývá z nedostatku vitamínů či minerálů, bez nichž naše tělo není schopné správně fungovat. Právě proto je na místě věnovat jejich hladině v našem těle pozornost a v případě projevů jejich nedostatku začít užívat kvalitní doplňky stravy. Ty je možné nasadit i zcela preventivně, díky čemuž si můžete být jistí, že máte stále dostatek veškerých vitamínů a minerálů v těle.

Doplňky stravy jsou však často doporučovány i samotnými lékaři – k léčbě některých onemocnění je totiž nutný i dostatek vitamínů. Požadovat však mohou i podporu vašeho imunitního systému, s jehož pomocí lze lépe zvládnout i závažnější onemocnění či rekonvalescenci po náročné operaci. Hořčík v podobě doplňku stravy je skvělý na svalové křeče či bolesti, díky čemuž nemusíte zbytečně užívat tišící léky.

Přečtěte si také:  Uvolnění, napětí a příjemné vzrušení - tantra masáže

Doplňky stravy je možné považovat i za prevenci

S dostatkem vitamínů a minerálů můžete předcházet i různým onemocněním, s nimiž je následně poměrně složité se vypořádat. Užívání doplňků stravy tak lze považovat i za určitou prevenci, jíž oceníte zejména v budoucnosti, a to především ve stáří. Vhodné je užívat například kolagen na klouby, čímž se vyhnete jejich rychlejšímu opotřebování.

Důležité je podporovat i již zmíněný imunitní systém, s nímž je tělo schopné se bránit před širokou škálou virů a bakterií – nejdůležitější je pro tělo především dostatek vitamínu C, ale nutné je doplňovat i ostatní vitamíny, které si tělo nedokáže samo vyrobit, včetně vitamínu D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *