Kuchyňské dřezy – ozdoba i ryze praktická věc

Kuchyňské dřezy jsou nedílnou součástí našich kuchyní. Těžko bychom se bez nich obešli. A to i dnes, kdy jejich hlavní funkci, tedy umývání nádobí, přebírají myčky. Pořád je potřeba při vaření vylévat vodu, nebo ji naopak nabírat, opláchnout si ruce a nebo jen tak pod proudem vody omýt talíř nebo lžičku. Navíc dřez dodává kuchyni styl, je jednou z věcí, které vám, když vstoupíte do místnosti, řeknou “Tak, tady máme kuchyň, pěkná, že?”. A pokud stylově zapadá, a je čistý a udržovaný, pak je také výrazným estetickým prvkem vaší
kuchyně.

Kuchyňské dřezy jsou mnoha druhů

Jestliže právě zařizujete kuchyni a procházíte nabídky s kuchyňskými dřezy, pak jste si jistě všimli, že existuje nepřeberné množství druhů dřezů. Velmi praktické a asi nejběžnější jsou dřezy nerezové, stará klasika, která neurazí a poslouží. Dobrým řešením jsou také dřezy z tectonitu, materiálu silně odolného vůči vysokým teplotám nebo bakteriím. Esteticky nejpůsobivější a vhodné do kuchyně jsou pak dřezy z granitu, které vypadají vskutku dobře, jsou k dostání v hodně odstínech barev a je tak snadné, aby ladily se zbytkem kuchyně. Často naleznete v nabídce i keramické dřezy, které mají také své výhody, ale výše zmíněné těžko překonají.

Přečtěte si také:  Delší koupací sezóna ve vašem bazénu bez vysokých účtů za energie

Kuchyňské dřezy je třeba uvažovat i z hlediska kuchyně

Kuchyňské dřezy se jistě musí vybírat podle svých vlastností, ale je pravda, že do výběru hodně zasáhne i kuchyně. Neberme teď v úvahu barvu nebo materiál, ale celkové hledisko prostoru a využití. Neexistuje totiž pouze jeden typ dřezu, klasický obdélníkový s odkládací plochou. Pokud se podíváme třeba na e-shop www.dobracena.cz, zjistíme, že celkově je kategorií dřezů mnohem více. Dvojdřezy, rohové dřezy, dřezy s odkládací plochou, či s vaničkou a odkapávačem, kulaté nebo hranaté… Je zkrátka z čeho vybírat, a není nejmenší problém najít přesně to, co vaše kuchyň potřebuje.

trestletech / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.