Jak si správně pojistit nemovitost?

Každý majetek je potřeba chránit. I vy byste měli vědět, že můžete váš byt nebo dům chránit pomocí 3 různých druhů pojistek. Jak vám pomohou, kolik za ně zaplatíte a kde je sjednáte rychle a současně s nejvýhodnějšími podmínkami?

Pojistka nemovitosti je základ!

Prvním typem pojištění, které by si určitě měl sjednat každý majitel domu či bytu, je pojištění nemovitosti. Od ostatních se odlišuje hlavně tím, že je možné ho sjednat pro rodinný dům, byt a také pro rekreační objekt. Tato pojistka se vztahuje na nemovitost a také na její přilehlé stavební součásti, dokonce i na vybavení zahrady. Je důležité, aby bylo pojištění sjednáno vždy na jméno majitele! Proč? Vše se dovíte zde.

jak-na-to.eu_online_ergo_cz_01

Lze pojistit i movité věci

I vaše domácnost se jistě skládá z nábytku, koberců, spotřebičů a dalších doplňků. Všechny movité věci můžete chránit jedině tak, že si sjednáte pojištění domácnosti. U pojištění domácností je třeba věnovat pozornost seznamu pojistitelných věcí. Určitě je výhodou, pokud se vztahuje také na cennosti a peníze v hotovosti. Pojistka vás může krýt i v případě, když bude viníkem škody váš domácí mazlíček, například pes nebo kočka.

Přečtěte si také:  Mateřská dovolená a porodné 2012

Kombinace se těší největší popularitě

Třetí variantou je majetkové pojištění. To je svým rozsahem krytí největší, protože se vztahuje na nemovitost i na věci movité. Problém ale je, že ho není možné sjednat pro chaty a jiné rekreační objekty.

jak-na-to.eu_online_ergo_cz_02

Cenu ovlivňuje mnoho faktorů

Cena pojištění se počítá každému majiteli nemovitosti individuálně. Ovlivňuje ji hlavně velikost obytné plochy, aktuální hodnota nemovitosti a také místo, kde stojí. Více na pojištění zaplatí lidé ve velkých městech. Chcete si udělat představu, kolik budete muset do pojistky investovat? Pomůže vám v tom tato kalkulačka pojištění pro domácnosti. Abyste získali tu nejlepší cenu, nabídky od různých pojišťoven si porovnejte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *