Chcete ušetřit na energiích? Zvažte koupi vlastní fotovoltaiky k rodinnému domu

Ceny energií rostou prakticky každý měsíc, což děsí doslova každého, a to především majitele rodinných domů, pro které je jejich financování velmi náročné. Stále však existují způsoby, jak můžete alespoň trochu ušetřit. Jednou z nich jsou fotovoltaické elektrárny, které dokážou pokrýt část domácnosti, čímž můžete ušetřit i tisíce korun ročně.

Počáteční investice se vám během let vrátí

Trh s energiemi roste nezávratnou rychlostí, což pociťují zejména odběratelé energií, kteří musí každoročně platit vyšší faktury za spotřebovanou energii. Právě proto se velká část z nich snaží hledat způsoby, jak ušetřit. Nabízeným řešením jsou obnovitelné zdroje energií, do kterých můžete investovat i vy samotní.

Konkrétně vám může pomoci fotovoltaická elektrárna pro rodinný dům, se kterou můžete pokrýt alespoň část svojí spotřeby. Běžně je využívána například pro ohřev vody či jako záložní zdroj během výpadku proudu. Samozřejmě se nejedná o žádnou levnou záležitost, a proto je potřeba počítat s tím, že se vám investice do ní vrátí v průběhu několika let.

Přečtěte si také:  Chcete zhodnotit své úspory? Pusťte se do investování na vlastní pěst

Na montáž i servis si vyberte opravdové profesionály

Pokud vás fotovoltaika na klíč ohromila, můžete se obrátit na jednu z firem, která se zabývá její montáží. Kompletní servis vám může nabídnout například česká firma Genius FVE, která vám pomůže i se získáním dotace z programu „Nová zelená úsporám“. Konkrétně tak můžete získat až 205 000 Kč, což není zrovna málo.

Při využití služeb této firmy se nemusíte bát požadovat i individuální řešení, která padnou na míru vaší domácnosti. Postarat se může například o rozvody či připojení bojleru přímo k fotovoltaické elektrárně.  Ve své nabídce má navíc montáže nejen v klasických domech, ale i bytech. Stejně tak můžete počítat také se zárukou až 10 let a 24hodinovou kontrolou zařízení.

Solar Energy Sustainability  - lucascgouvea0 / Pixabay
lucascgouvea0 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *