Vlhkost prostor je v průmyslu důležitá. Jak můžete jednoduše dosáhnout ideálních hodnot?

Poměrně často opomíjeným faktorem nejen v průmyslu je vlhkost, jejíž přítomnost má však velmi podstatný vliv na samotné výsledky firmy. Špatné hodnoty vlhkosti totiž dokážou negativně ovlivnit výkony zaměstnanců, ale i vaše výrobky. Tento problém se přitom týká celé řady odvětví od kancelářských profesí až po rostlinný průmysl či dokonce elektroprůmysl.

Špatná vlhkost má vliv na výrobu i vaše zaměstnance

Jako zaměstnavatel byste měli podle zákona zajistit svým zaměstnancům bezpečné a komfortní pracovní prostředí. Této problematice byste měli věnovat pozornost nejen proto, abyste splnili veškerá nařízení, ale i s ohledem na efektivnost vašich zaměstnanců, která se samozřejmě promítne do vašich výsledků. V běžných kancelářských prostorách by vlhkost měla dosahovat zhruba hodnot od 40 do 60 %.

Ostatní hodnoty se liší podle typu průmyslu a výroby, které se věnujete. Vlhkosti z hlediska výroby by měly věnovat pozornost zejména podniky, jejichž náplní je výroba či skladování potravin. Jestliže například skladujete zeleninu, budete potřebovat, aby vlhkost v dané místnosti dosahovala minimálně 90 %. Za tímto účelem je již nutné sáhnout po zařízeních, která jsou schopná udržet správnou úroveň vlhkosti. Ideální je například vodní mlžič, s jehož pomocí jednoduše nastavíte potřebnou vlhkost uvnitř vybraných prostor.

Přečtěte si také:  Rybářské vybavení na dravce a rady k výběru

K udržení vlhkosti lze využít různá zařízení

Kromě zmíněného vodního mlžiče můžete využít i další zařízení, s nimiž zajistíte uvnitř prostor správnou hodnotu vlhkosti. Důležité je ale nejprve zjistit, jaká je skutečná vlhkost v dané místnosti či hale. V tomto ohledu můžete využít například průmyslové vlhkoměry, jež jsou již modernizovány. Většina z nich tedy funguje v rámci intuitivních aplikací, jejichž prostřednictvím lze v reálném čase kontrolovat hodnotu vlhkosti. Upravovat ji následně lze pomocí speciálních zvlhčovačů, mlžičů či rozstřikovačů – ty lze využívat především v rostlinném průmyslu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *