Jak vybrat tapetu do kuchyně?

Při dekoraci kuchyňských stěn (a nezáleží na tom, v jaké části místnosti se nachází) se obvykle používají jednoduché a odolné materiály. Nemusí však vždy jít jen o dlaždičky nebo běžnou výmalbu. Vsadit můžete i na celou řadu dalších krásných prostředků – jako je například tapeta.

Ovšem vzhledem k tomu, že znečištění stěn v kuchyni bývá velmi vysoké, a navíc se tento prostor musí potýkat se zvýšenou vlhkostí nebo změnami teploty, jsou na tzv. dokončovací materiály kladeny některé zvláštní požadavky.

Jaké vlastnosti by měly mít tapety do kuchyně

Na prvním místě je nutné dbát na odolnost proti vlhkosti – jinými slovy, mělo by být možné čištění vodou. Důležitá je i odolnost proti oděru, kvalita upevnění na stěnu, a samozřejmě světelná stálost i při vystavení slunečnímu světlu.

Pokud totiž plánujete tapetování těch stěn kuchyně, jež se nacházejí na slunné straně, ztratí bez tohoto opatření vámi vybrané tapety za pár let svůj atraktivní vzhled právě kvůli nízké světelné odolnosti. A to platí i pro fototapety. Pokud je ovšem dekorovaná stěna stále ve stínu, není nutné tento indikátor brát v úvahu.

Přečtěte si také:  Víme, jak vybrat pracovní obuv pro všechny příležitosti

Po jakých materiálech sáhnout

Jednoduché papírové a textilní dekorace na zeď se proto do kuchyně rozhodně nehodí. Netolerují vlhkost a neumožňují ani vyčištění čisticími prostředky. Nedoporučujeme ani výběr příliš velkých tapet, jejich plocha bývá totiž náročná na údržbu.

Do kuchyně jsou ideální samolepicí tapety na zeď ve střídmém rozměru, které dokážou podtrhnout její osobitý akcent, snadno se aplikují a při správné úpravě odolají i opravdu náročným podmínkám. A pamatujte si také, že černobílé tapety se hodí pro sofistikovaný nábytek a složitě vzorované tapety naopak musí být vyváženy jednoduchým nábytkem. Chcete si novou dekoraci vybrat ve vysoké kvalitě a za rozumnou cenu? Navštivte e-shop Tapeta-dekorace.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.