Život bez něj si už ani neumíme představit

Určitě mi dáte za pravdu, že život bez auta si už dnes mnozí ani neumíme představit. V minulosti existence automobilu v rodině nebyla tak samozřejmá, mnoho lidí se převáželo běžně městskými hromadnými prostředky. Dnes, naopak najdeme jen velmi málo domácností, ve kterých auto nemají. Je naším pomalu každodenním partnerem. Jezdíme na něm do práce, děti vozíme do školy, během volných dnů často jezdíme s rodinou na výlety či například na lyžovačku.

Každý zodpovědný motorista by se měl o své auto zodpovědně starat. Nestačí jen zakoupit nejmodernější autodoplňky do svého auta, nebo třeba pravidelně měnit koberce do auta. Neboť, pokud chceme aby bylo naším spolehlivým partnerem za každých okolností a v každém počasí, potřebuje náležitou péči. Základem je, aby bylo auto v dobrém technickém stavu, neboť jen tak předejdeme nebezpečí dopravní nehody. Velmi důležitý je i výběr správných pneumatik pro naše auto.

Každý laik ví, že auto potřebuje dva základní druhy pneumatik, a to letní a zimní pneumatiky. Existují i tzv.. univerzální pneumatiky, které se mohou používat pro celoroční provoz, ale jsou jistým kompromisem letních a zimních pneumatik a jejich užitné vlastnosti tomu i odpovídají. Nejsou vhodné pro extrémní podmínky ročních období.

Z cenového hlediska můžeme pneumatiky rozdělit do tří skupin, pneumatiky nižší třídy, které jsou zároveň označovány i pneumatikami z ekonomické třídy, jsou nejlevnější, ale jejich užitné vlastnosti tomu i odpovídají. Tyto pneumatiky nejsou určeny každodenní provoz, jsou spíše pro automobily, které sezónní neujel mnoho kilometrů.

Střední třída pneumatik je dostačující pro všechny motoristy, ale ti nejnáročnější si určitě zakoupí pneumatiky z vyšší třídy.

K pneumatikám můžeme zakoupit i nové stylové disky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *