Trampolíny pro děti i dospělé

Stačí se chvíli zasnít a můžete se vznášet nad zemí! Nebo raději otevřete oči a dívejte se na svět kolem sebe. Pomocí trampolínových skoků zažijete skutečně neopakovatelné chvíle a rovněž vám nebude nadávat vaše tělo, protože skoky na trampolíně mají spoustu předností. Trampolína dokáže zaměstnat děti i dospělé poměrně dlouhou dobu. Jakmile někdo propadne kouzlu skoků na trampolíně, nemůže jen tak přestat.

Trampolína pro zdraví
Stačí si určit denně několik minut skoků a hned poznáte, jak máte mozek lépe prokysličený. Dále se z těla začnou odplavovat toxiny. Děti se díky skokům stanou čilejšími, flexibilnějšími a radostnějšími. Při pravidelném tréninku počítejte s tím, že se postupně zbavíte nadbytečných kil bez přemlouvání k pohybu, protože trampolína je ideálním náčiním, které chce vyzkoušet každý. Zaskákat si bez obav mohou i senioři, protože nehrozí zatížení kloubů.

Chraňte své děti!
Ale jak se říká, opatrnosti není nikdy dost. I když si seženete kvalitní trampolínu, musíte se soustředit na několik zásad bezpečnosti. Děti by neměly hodit skákat v ponožkách nebo nějaké klouzavé obuvi. Proti jejich pádu se hodí trampolína se sítí, která velmi snadno poslouží jako ochrana před nečekanými pády a zaškobrtnutími. Děti se prostě v nejistotě chytnou sítě a jakmile najdou ztracenou stabilitu, pustí se znovu do skoků. Dále je dobré pořídit schůdky na trampolínu a také ochrany pružin.

Přečtěte si také:  Telenovela Tisíc a jedna noc na TV Nova neuspěla

Přejete si koupit trampolínu na zahradu nebo do interiéru? Věřte, že v současné době není nouze ani o kvalitní levné trampolíny. Při výběru si všímejte maximálního povoleného zatížení, jen tak snadno zjistíte, jestli může na trampolíně skákat jenom jedno dítě, nebo jestli se tam vejde celá rodina.  Důležité je mít dostatečný prostor nad hlavou. Proto dobře zvažte, jestli máte dostatečně vysoký strop. Na zahradě samozřejmě nemusíte výšku nad hlavou vůbec řešit.

Trampolíny pro děti i dospělé
Photo by Honza Soukup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *