Sezóna outdoorových aktivit začíná: Jak vybrat padnoucí obuv?

Sezóna outdoorových aktivit začíná: Jak vybrat padnoucí obuv?

První sluneční paprsky vás donutily opustit vnitřní prostory bytů a domů? Vyrazili jste do parku, na zahrádku nebo na běžecký okruh? Pak jste určitě drahnou chvíli vybírali, v jakých botách se venku zjevíte. Tenisky? Běžecké boty? Pravděpodobně na nich zima zanechala nesmazatelné stopy. Dojdete-li k názoru, že koupě sportovní obuvi je pro nadcházející sezónu nezbytná, na následujících řádcích vám poradíme, jak na to!

Krok č. 1: K jakému účelu budete boty využívat?

Jako první je potřeba odpovědět si na otázku, pro jakou aktivitu bude sportovní obuv určena. Budete v botách pravidelně běhat? Potřebujete je jen na volnočasové aktivity a vycházky? Nebo sháníte kvalitní boty na zdolávání horských túr. Podle toho, kam směřují vaše kroky a zájmy, přizpůsobte výběr konkrétního typu bot.

Krok č. 2: Vyhněte se tržnicím

Pokud chcete, aby boty doopravdy plnily funkci, pro niž byly ušity, zároveň však byly vaše nohy v pohodlí, rozhodně se obloukem vyhněte vietnamským tržnicím. Boty zde sice pořídíte za pár stovek, jejich kvalita a provedení bude vše jen ne uspokojivé. Tenisky, ale třeba i letní boty nebo boty na zimu proto vybírejte pouze u známých a ověřených prodejců.

Krok č. 3: Boty si vyzkoušejte

Největší chybou, kterou řada trekařů, běžců, ale i obyčejných lidí dělá je, že po zakoupení boty neodzkouší a vezmou si je až na samotnou túru či okruh. Ideální je, pokud si boty vyzkoušíte již v obchodě. Zde ale nepoznáte, zda budou při delší chůzi či námaze pohodlné. Proto je doporučujeme podrobit „zátěžovému testu“ na nečisto. Není nic horšího, než do krve rozedřené paty a pomačkané palce u noh.

Krok č. 4: Cena „až“ na posledním místě

Při výběru zbytečně lpíme na ceně. Ta je jedním nikoli jediným faktorem, na základě kterého bychom se měli rozhodovat. Ačkoli by měla cena odrážet kvalitu a materiály konkrétní boty, ne vždy to tak musí být. Proto se podle tohoto parametru rozhodujte až úplně nakonec.

Bohatou nabídku jarní i letní obuvi naleznete v e-shopu answear.cz!

Sezóna outdoorových aktivit začíná: Jak vybrat padnoucí obuv?

skeeze / Pixabay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *