Půjčky na OP, ihned, ještě dnes

Potřebuju peníze a nevím kde hledat? Jsem bez práce, nemohu doložit sví příjmy, potřeboval bych si půjčit jen na OP. S podobným problémem se dnes a denně setkává celá řada lidí. Má podobná situace nějaké řešení? Půjčí vám někdo peníze jen na dobré slovo? Bez doložení příjmu nebo bez jiné záruky?

Půjčky na OP jsou označením pro takové půjčky, kde nedokládáte svoje příjmy. Takže jediné, co by vám mělo stačit k vyřízení půjčky, by měl být občanský průkaz (neboli OP), kterým doložíte svoji totožnost. Podobný typ půjčky se ale moc často nevyskytuje. Snad všichni chtějí, abyste dokládali svoje příjmy. Někde sice není nutné nosit potvrzení od zaměstnavatele nebo výpis z banky. Ale pokud uvedete, že jste úplně bez zaměstnání, odkázání na podporu v nezaměstnanosti nebo jen na sociální dávky, tak vám většinou nikdo nepůjčí.

Půjčky na OP, ihned, ještě dnes

Půjčky na OP, ihned, ještě dnes

Existují ale výjimky, kdy si peníze mohou půjčit i lidé bez příjmu. Jedná se o různé hotovostní půjčky, které nejčastěji poskytují menší úvěrové firmy. Asi největší koncentraci podobných poskytovatelů najdeme v oblastech s vysokým podílem sociálně slabších obyvatel. Dříve se takovým lidem říkalo lichváři. Byli sice ochotní půjčit peníze ihned na směnku ještě dnes, ale za svoje půjčky si vždy nechali zaplatit pořádně vysoký úrok.

I v dnešní době je to úplně stejné. I když jste bez práce a bez příjmu, najdou se různí „podnikatelé“ (nebo přesněji „podnikavci“) kteří vám poměrně ochotně půjčí. Většinou je to ale jen menší částka v hotovosti, pět nebo deset tisíc korun. A vy jim pak velmi často musíte vrátit do několika týdnů minimálně dvojnásobek. A to se moc nevyplatí. Bohužel se ale celá řada lidí dostává do situace, kdy jim nic jiného nezbývá a i podobná lichvářská půjčka je pro ně pomocí. Je to smutné, ale bohužel je tomu tak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *