Pro bezpečnou jízdu

Mezi nejdůležitější faktory bezpečného provozu automobilu patří jeho pneumatiky a jejich technický stav. A je úplně jedno, jestli jezdíte na benzín nebo lpg. Jedna výhoda z montáže lpg vyplývá, můžete ušetřit náklady na pohonné hmoty na polovinu. Ani jejich význam, ani péči o ně nelze podceňovat, můžeme tak předcházet zbytečným dopravním nehodám.

Pneumatiky ovlivňují bezpečnost, mají vliv na hospodárnost provozu, ale i komfortnost každého automobilu. Neustále se vyvíjejí. Probíhá vývoj materiálů, dezénů a také technologie jejich výroby. Na konstruktérů, kteří moderní pneumatiky navrhují, jsou kladeny velmi vysoké nároky. Moderní pneumatika má zaručovat co nejlepší stabilitu jízdy, její přesnost a komfortnost, schopnost brzdění na mokré vozovce, nízký valivý odpor, vysokou životnost a nenáročnost na údržbu. Možná si některé požadavky vzájemně protiřečí, čehož výsledkem je jejich maximální kompromis.

Základním rozdělením pneumatik jsou pneumatiky letní a zimní, ale lze je rozdělit i do několika, například cenových skupin. Spojením vlastností letních a zimních pneumatik vznikla i skupina univerzálních celoročních pneumatik, jsou však jistým kompromisem a jejich provoz v extrémních podmínkách jednotlivých ročních období není pro ně ideální. Jsou proto určeny pro méně náročné uživatele. Většina používaných pneumatik je z konstrukčního hlediska radiální, základním materiálem pro jejich výrobu je kaučuk.

Přečtěte si také:  Jak dlouho trvá výměna čelního skla? U profíků třeba jen dvě hodiny

Užitečné informace můžeme najít v technickém průkazu každého automobilu, to znamená, jaké pneumatiky jsou pro naše auto vhodné, ale i alternativní způsoby výměny pneumatik.

Pro bezpečnou jízdu
Photo by CoreForce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *