Pět začátečnických chyb při obchodování binárních opcí

Vidina možného výdělku často vede začátečníky k chybám v burzovním obchodování, které mívají za následek předčasný konec veškerého snažení.

Binární obchodování

Pod pojmem binární opce je třeba si představit investiční nástroj, který není svázaný s určitým podkladovým aktivem či typem aktiv. Naopak je možné volit z široké nabídky aktiv, na jejichž cenové pohyby můžeme spekulovat, od akcií, přes měny, až po komodity.

Po technické stránce je tento druh opcí velmi prostý. Úkolem obchodníka je správně předpovědět, kterým směrem se cena aktiva posune v určitém časovém intervalu, tedy zda bude růst nebo klesat. Z toho vyplývají pouhé dva možné výsledky obchodu, plná ztráta a plný zisk.

Nejčastější chyby

  1. Zmíněná technická jednoduchost binárních opcí často vede začátečníky k jejich podcenění. Je snadné nabýt dojmu, že po krátké chvíli rozumíme všemu potřebnému. Pokud se ovšem pustíme do obchodování příliš brzy, nevyhnutelně přijdou ztráty. Proto je důležité nespěchat a nejdříve se důkladně seznámit s teorií, a především si uvědomit rizika s obchodováním spojená, tedy že hrozí ztráta obchodního kapitálu.
  2. Věnovat dostatečný čas teorii ještě neznamená připravenost na obchodování. Druhým krokem by totiž mělo být testování, a to jak na historických datech, tak na datech v reálném čase. Tato fáze příprav bývá nejdelší a nejméně zábavná, zároveň je však nejdůležitější.
  3. Nepřiměřené riskování – ani dostatečné přípravy v testování nezaručují, že uspějete v obchodování se skutečnými penězi. Nejčastější chybou při přechodu na živý účet bývá riskování neúměrné k obchodnímu kapitálu. Obvykle se doporučuje riskovat maximálně dvě procenta kapitálu na každý obchod. Důvodem je skutečnost, že k obchodování patří ztrátové obchody, jejichž delší série musíme dokázat ustát.
  4. Obchodování s neregulovanými brokery – nabídka na trhu binárních opcí je obrovská a většina společností nemá žádnou licenci. To znamená nejen, že nejsou pod dozorem regulačních úřadů, ale také že klientské peníze nejsou nijak chráněné. Z toho vyplývá, že o peníze na obchodním účtu může zákazník brokera přijít bez náhrady. A proto je důležité obchodovat jen s regulovanými společnostmi.
  5. Roboti – na trhu je velké množství různých robotů, které buď obchodují sami zcela automaticky, nebo alespoň generují obchodní signály. V drtivé většině případů se ale jedná o podvody, jako například Obchodní ústav a Martin Kollár. Jsou to programy, které prodělávají peníze. Proto je třeba maximální opatrnosti ve vztahu ke všem programům a strategiím třetích stran, které jsou nabízeny (většinou zadarmo) pro obchodování.
Přečtěte si také:  Nebankovní poctivá a levná půjčka?

Shrnutí

Binární opce jsou ve své podstatě velmi jednoduchý obchodní nástroj, ovšem ziskové obchodování s nimi už jednoduché není. A platí stejně jako u všech ostatních investičních nástrojů, že je jejich obchodování spojeno s riziky, peníze je možné vydělat, ale také prodělat.

PIX1861 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *