Online hra Mafia Wars na facebook

Mafia wars na Facebook hrají i ženy
Mafia wars na Facebook hrají i ženy

Online hra Mafia Wars je podobně jako hra Farmville jednou z velmi úspěšných her provozovaných na sociální síti facebook.  Hru Mafia Wars hraje pravidelně více než 25 miliónů uživatelů. To je sice podstatně méně než u hry farmville která mí 80 miliónů uživatelů, ale i tak je to poměrně mnoho. Alespoň tedy z pohledu klasických počítačových her.

O čem je hra Mafia Wars

Mafia Wars je postavená na tom že hráč si hraje na šéfa mafiánské rodiny. Tak jako v každé správné mafiánské hře, i v Mafia Wars jde především o páchání různých zločinů, jako jsou krádeže, ozbrojená přepadení, přestřelky, loupeže. Dalším rozměrem hry jsou souboje s ostatními hráči. V Mafia Wars na facebook je možnost účastnit se bojů (Mafia Wars fights) ve kterých může hráč Mafia Wars měřit své síly s ostatními hráči.

Hra Mafia Wars na facebook je postavena na plnění úkolů za které hráč dostává odměny v podobě zkušeností (XP body), peněz. Za určité množství získaných zkušeností se hráči zvyšuje level. S postupným zvyšováním levelu se ve hře Mafia Wars zpřístupňují nové zbraně, auta a úkoly. Hra také nabízí několik lokací, mezi kterými nechybí New York, Moskva, Kuba nebo Bankok.

Od hry Mafia Wars ale nečekejte nějaké akční střílečky nebo honička ala klasické akční hry na počítači. Hra je hraje jen za pomoci prohlížeče. Veškeré plněné úkolů je tedy jen o tom že si hráč vybere nějaký úkol ze seznamu, pak klikne na tlačítko provést úkol a dozví se, jestli byl úspěšný a jaké získal odměny. Celá hra, i když má hezké grafické ztvárnění je jen o klikání na tlačítka a čtení textových zpráv.

Návod na Mafia Wars

Návod na Mafia Wars je velmi prostý. Stačí mít vytvořený profil na facebook, což zahrnuje registrace na facebook.com. Po přihlášení na facebook si můžete do svého facebook profilu přidat aplikaci Mafia Wars . Pro začínající hráče je připraveno animované demo a průvodce, který vám postupně ukáže, jak se plní úkoly, jak se nakupují zbraně. Hra Mafia Wars  je sice kompletně v angličtině, ale její princip asi pochopí každý velmi rychle i bez znalosti tohoto jazyka. Jen občas může být problém pochopit, jaké předměty potřebujete na splnění jednotlivých úkolů, ale vzhledem k tomu že na internetu existuje mnoho návodů, kde jsou popsány Mafia Wars  tipy a triky, není problém potřebné informace najít.

Tipy a triky Mafia Wars

Podobně jako ve farmville i zde je důležité pravidelné hraní. Princip hry totiž spočívá v tom, že na plnění úkolů potřebujte energii a na boje s ostatními hráči Mafia Wars potřebujte náboje. Oboje se Vám postupně doplňuje, ale jejich spotřebování je otázkou několika málo minut. Pak zase musíte několik hodin čekat než se vám energie a náboje doplní.  Ve hře je také možné používat Mafia Wars  energy pack který dokáže jednorázově doplnit a zvýšit množství energie na 1,25 násobek běžného množství. Hra se tedy snaží docílit toho, aby se jí hráči věnovali pravidelně ve chvíli, kdy mají ve škole, v práci nebo doma chvíli času. Není to tedy typ hry na celé odpoledne.

Přečtěte si také:  5 důvodů proč nepoužívat facebook

Je Mafia Wars  na facebook úspěšná hra?

Mafia Wars tipy a triky
Mafia Wars tipy a triky

Úspěch Mafia Wars spočívá opět v propojení se sociální sítí facebook. Podobně jako ve farmville kde je hráč motivovaný k tomu mít co nejvíce sousedů, v Mafia Wars je hráč nucen získávat další členy své mafiánské rodiny. V Mafia Wars je toto mnohem extrémnější než ve farmville. Zatímco ve farmville stačí na získání největší farmy jen 35 sousedů (neboli 35 dalších facebook přátel kteří hrají farmville), v Mafia Wars je optimální počet 500 dalších facebook přátel. Velikost mafiánské rodiny, kterou hráč ve hře Mafia Wars disponuje má totiž velký vliv na to jak je úspěšný v soubojích s jinými hráči. Hráči, kteří hrají Mafia Wars opravdu naplno pak mívají ve svém profilu stovky přátel které si tam přidali jen za účelem dosažení co největší mafiánské rodiny ve hře Mafia Wars .

Srovnání Mafia Wars  a FarmVille

Hra Mafia Wars je na rozdíl od Farmville méně úspěšná co do počtu hráčů. Jedním z možných důvodů může být i to že hra nemá tak dobře propracovaný systém propagace. Na rozdíl od farmville která nabízí hráčům možnost posílat zprávy na svůj profil snad úplně o každé akci (splnění nějakého úkolu, dosažení levelu atd.) tak v Mafia Wars je podobných zpráv méně. Dalším faktorem může být i to že zatímco ve farmville je jasně vidět nutnost přidat si nové sousedy aby si hráč mohl pořídit větší farmu. V Mafia Wars je toto skryto více v pozadí. Pro hraní hry Mafia Wars je počet členů mafiánské rodiny velmi důležitý, ale to se přímo ve hře hráč nedozví.

Další věc může být i ta že v Mafia Wars je monetizace hry mnohem více vidět. Zatímco ve farmville jsou různé bonusové předměty a funkce za které se musí platit reálnými penězi méně vidět (to je relativní, těch bonusů a výzev k jejich zakoupení jich tam je také mnoho) tak v Mafia Wars jsou výzvy k zakoupení něčeho mnohem více na očích, což může některé hráče odrazovat. Poslední důvod proč není Mafia Wars tak úspěšná je asi tématika hry, Zatímco pěstování a farmaření je téma které je určené jak pro muže, tak i pro ženy, hra na mafiány je asi více zaměřena na mužskou populaci (ale to neznamená, že hru Mafia Wars nehraje i velké množství žen).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *