Keramické dřezy – krásné, ale křehké

Pokud si do kuchyně nechcete pořídit běžný obyčejný nerezový dřez, pak jsou pro vás jednou z možností právě keramické dřezy. Na trhu je najdete především pod značkou Blanco nebo Teka, a máte opravdu široký výběr různých stylů. Řekněme si dopředu, že keramické dřezy vypadají velmi dobře a dovedou kuchyni vhodně doplnit a dotvořit, na druhou stranu, po stránce odolnosti to není ono. Musíte se k nim od prvního okamžiku, kdy je zakoupíte, chovat opatrně a ohleduplně. Keramika přeci jen není tolik odolná jako jiné materiály, a tak je zde také vyšší riziko poškození.

Keramické dřezy – musí se na ně opatrně

Keramické dřezy, přestože jejich materiál je odolný vůči chemickým čisticím prostředkům, chemii z potravin, horké vodě nebo i oleji, je zároveň křehký proti mechanickému poškození. Asi tak, jako běžná keramika. Pravda, i keramický dřez by měl vydržet hodně, a rozhodně by se neměl rozbít při pouhém dotyku, ovšem jak již bylo řečeno, vyžaduje opatrné chování. Na druhou stranu je odolný proti času, takže takový dřez nebude časem blednout, měnit barvu, ani na něm nebude zasychat voda. A především se na něm nebudou usazovat nečistoty. Alespoň ne více, než je běžné.

Keramické dřezy – skvělý doplněk do málo používané kuchyně

Po druhé stránce, keramické dřezy jsou možná jedny z nejlepších na vytvoření skvělého dojmu v kuchyni. Dodávají se v různých barevných variantách, od černé přes šedou a béžovou až k bílé, a můžete si vybírat i z různých stylů a tvarů. To vám dává velkou volnost v tom, čím svou kuchyni obohatíte. A pěkný keramický dřez jí jistě polichotí daleko více než ten samý dřez z nerezu, zvláště, jestli společně s baterii zapadne barevně i stylově do zbytku kuchyně. Jestliže tedy vytváříte doma kuchyň, ale víte, že ji nebudete využívat neustále bez přestávky, pak je keramický dřez to nejlepší, co můžete sehnat.

svabic / Pixabay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *