Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky

Po té, co jste se sešli s finančním poradcem a zjistili na jak vysokou hypotéku dosáhnete, po té, co jste prošli stovky nabídek na internetu a několik desítek osobně, jste konečně narazili na ten pravý, vámi vytoužený byt nebo dům. Hurá! Ale co teď?

Nejprve se opět spojte se svým finančním poradcem a nechte si od něj aktualizovat nabídku hypotéky – je možné, že od vaší poslední návštěvy se nabídka bank změnila, ověřte si, že i nadále splňujete podmínky pro získání úvěru a jaká je současná úroková míra vybrané hypotéky.  Nejlepší je být v vaším finančním poradcem dlouhodobě ve styku a o nových nabídkách se informovat průběžně, během hledání vhodné nemovitosti.

Finanční poradce a vyřízení hypotéky

Finanční poradce a vyřízení hypotéky

  • Prvním krokem k vyřízení hypotéky je příprava podkladů pro banku. Seznam potřebných dokladů vás sdělí finanční poradce podle vámi vybrané hypotéky a banky. Většinou jsou to: žádost o úvěr, kupní smlouva, výpis z katastru, odhad nemovitosti, potvrzení o příjmech atd. Většinu těchto dokumentů si můžete připravit předem, zbytek vám nezabere víc jak pár dní.
  • Druhým krokem je schvalovací řízení banky. Pokud splníte všechny požadované podmínky a dodáte potřebné doklady, banka nemá důvod vám hypotéku neschválit. Schvalovací řízení probíhá obvykle do dvou týdnů.
  • Posledním třetím krokem je splnění podmínek pro čerpání hypotéky – tyto podmínky jsou zase závislé na vybrané hypotéce a bance – v každém případě to bude vklad zástavního práva na katastrálním úřadu ve prospěch banky, která vám hypotéku poskytuje. To se dá také zařídit za týden.

Suma sumárum to tedy máme čtyři týdny – týden příprava podkladů, dva týdny schvalování, týden splnění podmínek pro čerpání. Ovšem, většinou to trvá déle… může vás zdržet odhadce nemovitosti, který je zrovna vytížený a může až za týden nebo banka, která si od vás vyžádá další doplňující podklady apod. Počítejte proto raději s 5-6 týdny.

Ráda odpovím na všechny Vaše otázky
Markéta Paulová
http://www.bydletvesvem.cz/


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *